cover

Download Songs Zamanın Ötesindeki İnsan Nikola Tesla only for review course, Buy Cassette or CD / VCD original from the album Zamanın Ötesindeki İnsan Nikola Tesla or use Personal Tone / I-RING / Ring Back Tone in recognition that they can still work to create other new songs. DMCA Removal Requests Send to [email protected]
Download Full Album songs Zamanın Ötesindeki İnsan Nikola Tesla Click Here

Title : Zamanın Ötesindeki İnsan - Nikola Tesla
Description : Nikola tesla hayatı, buluşları, icatları, "nikola tesla" belgeseli, nikola tesla kimdir, biyografi, Deprem silahı, Deprem makinesi, Haarp silahı ve daha fazlası hepsi bu videoda..
Dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını temelden değiştiren, sayısız deneye ve buluşa imza atmasına rağmen, zekasının sınırları bu gün bile anlaşılamayan, ders kitaplarında adı çok nadir geçen bir bilim adamı.
Radyoyu Marconi icat etti sanılır, X ışınlarını Röntgen'in keşfettiği, Ayrıca Floresan lambayı, neon ışıklarını, hızölçeri, otomobillerdeki ateşleme sistemini, radarın temellerini, elektron mikroskobunu ve mikrodalga fırını da Nikola Tesla'nın icat ettiğini bilen sayısı malesef sınırlıdır.
Tüm radyo ve televizyon yayınlarında kullanılan kablosuz iletişimin patenti, nikola teslaya aittir, Floresan, MRI cihazı , lazer teknolojisi, robot teknolojisi, deprem makinesi de Nikola Tesla'nın teorileri, kaynak alınarak üretilmiş projelerdir. 700’ün üzerinde patenti bulunan nikola tesla, günümüzde bile, sadece filmlerde görebildiğimiz ışın silahına benzer, bir elektrik silahı da icat etmiştir. Özellikle 'elektriğin kablosuz taşınabilmesi' ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz ve çılgın bir mucit olduğunu açıklar. 
Zamanının çok ötesinde icatlar yapan Nikola Tesla, günümüzde pek çok insana ilham veren gelmiş geçmiş en büyük bilim insanlarının başında gelir. Edison'un tüm dünyaya adeta dayattığı kablolu elektrik dağıtımına alternatif olabilecek, hatta en ideal elektrik akımı sayılabilecek teknolojileri geliştiren Tesla, bir anlamda da sisteme karşı protest bir duruşun sembol isimlerindendir. işte dünyanın tamamına ücretsiz enerji sağlayabilme hayali ile yaşamış, geliştirdiği ölümsüz teknolojileriyle bir Nikola Tesla hikayesi!
Nikola Tesla 1856'da o zamanlar Avusturya sınırları içerisinde kalan bir Sırp bölgesi olan Smijan'da dünyaya gelmiştir , abisinin ölümü sonrasında psikolojik açıdan kötü bir çocukluk dönemi geçirmişti. Üniversite çağlarına kadar süren takıntılı ve asosyal hayatı Tesla'nın depresyon dolu bir geçmişe sahip olmasına yol açmıştı. Okul hayatını bu sebeplerle yarıda bırakan ve çeşitli mühendislik firmalarında çalışan Tesla, ileride ufkunu açacak pek çok konudaki bilgileri bu çalışmalarından edindi. Fakir bir adam olarak ABD 'ye göç eden Tesla, çukur kazmak gibi ağır işlerde çalışıyor ve geçimini sağlarken bir yandan da kafasındaki fikirleri ve gerçekleştirmek istediği hayallerini etrafındaki insanlara anlatıyordu.

Tesla, 1884'te Birleşik devletlere ilk defa geldiğinde, Thomas Edison için çalışır. Edison akkor telli ampulü yeni icat etmişti ve elektriğin aktarılması konusunda bir sistem geliştirmeye çalışıyordu ve Tesla’ dan bu konuda yardım istemiş, eğer sistemdeki sorunu çözebilirse 50 bin dolar para vereceğini söylemiştir. Tesla sistemdeki sorunları çözerek Edison’u belki de milyon dolarlık bir masraftan kurtarmış ancak vaat edilen parayı hiçbir zaman alamamıştır. tesla hak ettiği parayı istediğinde biz amerikalıların mizah anlayışını pek bilmiyorsunuz sanırım bay tesla diyerek alay etmiştir.
Edison ölüm döşeğindeyken Tesla’yı af dilemek için yanına çağırtmış fakat Tesla vaktimi boş laflar dinleyerek geçireceğime, insanlık adına gerekli icatları bularak geçiririm diyerek Edison‘un son arzusunu yerine getirmemiş ve yanına gitmemiştir.
Kaynak: /nikola-tesla-kimdir-hayati-icatlari-ve-buluslari.html

Kevin MacLeod sanatçısının At Rest - Romance adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100748
Sanatçı: http://incompetech.com/

Twin Musicom sanatçısının Hero's Theme adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: /song/280/heros-theme
Sanatçı:
Download as MP3 | Download as MP4 | Fast Download